Diskuse

Zde je místo pro vás, moji čtenáři. Můžete si povídat o knihách, psát co se Vám líbilo, co by jste chtěli číst.

Dne 11.11.2011 mi můj stávající nakladatel sdělil že se svojí vydavatelskou činností v polovině roku 2012 končí. Znamenalo to pro mě velkou ránu pod pas. Měl mi vydat letos ještě 6 titulů, nicméně vyjdou pouze tři. Děvčátko z divočiny, Tajemno kolem děvčátka z divočiny a ženský román Co mi život přichystal.

Vehementně jsem sháněla nového nakladatele, ovšem najít někoho, kdo by o spolupráci měl zájem, není žádný med, byť mám jméno. Možná jsem měla štěstí, nevím - to ukáže teprve čas. Seznámila jsem se s šéfredaktorem třebíčského nakladatelství Akcent a podepsala s ním smlouvu na vydání knihy Anetin příběh z lůžkového oddělení. Zda  se mezi námi rozvine širší spolupráce, to se uvidí. O všech změnách vás budu, moji milí čtenáři a příznivci, informovat na svých webových stránkách.
Věra Řeháčková

Nevzpomínám si na název knihy

Dobrý den,

četka jsem kdysi knihu a už nevím, jak se jmenovala. Popravdě si ani nevzpomínám, jestli byla od paní Řeháčkové.

 

Děj: Jedna holčina je zamilovaná do kluka a on do ní, ale ví, že s ní nemůže nic mít, protože je to jeho příbuzná (alespoň si to myslí). Nakonec se ale ukáže, že ta pravá příbuzná utonula jako malá a tohle je jiné dítě. V průběhu děje také holčinu pokouše vzteklý pes a ona bojuje v nemocnici o život.

Nevíte prosím?

 

Děkuji.

 

Marie

Otázky :)

Dobrý den, mám na vás dotazy :)

Co bylo vaší inspirací ke knize Hra o Elišku a čím jste se nechala motivovat? Co je vaší dlouhodobou inspirací? Necháváte se inspirovat z děl jiných autorů?

Říkal jsi mi pampeliško

Dobrý den,

chci se zeptat má kniha říkal jsi mi pampeliško pokračování?

S pozdravem Nikol

Říkal jsi mi Pampeliško

Ano, má, další 3 díly - Šeptám sny do koňské hřívy, Na koni pro lásku, Asi je to láska.

 

Marie

Moc pěkné knihy

Dobrý den,

Ač je mi už 24 Vaěe knihy jsem četla všechny jsou skvělé. Nejvíce se mi líbili knížky o Janě a Daně a taky o věrce a další.

Teď sháním všechny vaše knihy co jste kdy napsala a povím Vám že je to pěkná fuška :-) Už jich mám 41 tak doufám že

další seženu.

 Jste moji nejoblíbenější autorkou. Budu se těšit až vyjdou další knížky od Vás.

Díky Jana

Prosba o pomoc

Dobrý den, jmenuji se Alena. Moc jsem Vás chtěla poprosit, co se týče technické stránky psaní knihy....říkáte ,že píšete do sešitu A5 a pak rukopis dáte do počítače....Chci se zeptat rukopis, co napíšete ten den?nebo myslíte jakože napíšete celou knihu v rukopisu a pak to celé pomalu ukládáte? Stránky pak tisknete a nějak sešité ukazujete vydavateli?Můžete pomoci jak na to technicky, nebo jaké máte zkušenosti? Děkuji A.Tichá  talena@email.cz

Otázka

Chtěla bych se zeptat jestli jste napsala knihu o dívce asi tak žáyni  4.ročníku kterou šikanuje jiná starší holka.

Ještě bych chtěla pochválit knihu Ta holka má nos na průšvihy a zeptat se jesti má pokračování.

Vaše velká čtenářka

 

Kamila Čermáková

Dobrý den , jen jsem vám

Dobrý den ,

jen jsem vám chtěla říct že píšete opravdu úžasné knížky moc se mi líbí , pro mě jsou nejlepší: s tajmem a láskou se nežertuje a holka bez minulosti , také jsem se chtěla zeptat jestli má tahle knížka i další díl.

Děkuji za odpověď , a doufám že i nadále budete psát tak skvělé knížky.

                                                                                                     Barča

Dorotka z hor

Dobrý den,

 

chci se zeptat kolik je celkem knih o Dorotce z hor. Zatím jsem přečetla 2 a moc se mi líbily.

 

Díky

 

Eva

Dobrý den

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli vyjde něaká kniha tanto rok? a taky jestli Jana a Dana aneb Kdy holky mají za ušima je poslední díl? Moc se mi líbí Vaše knihy. Moc děkuja za odpověd. Petra

Dobrý den

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budete psát další díly o Zlatce a Lucce? Jsou to moje nejoblíbenější knihy a tak bych chtěla další díly. Děkuji za odpověd.

Knihy o Zlatce a Lucce

Milá neznámá čtenářko,

na tento dotaz jsem odpovídala již  jedné ze čtenářek. O Zlatce a Lucce už knihy psát nebudu, protože jsem napsala bezpočet dalších a bezesporu stejně zajímavých knížek s hrdinkami jiných jmen. Je to například pět dílů o Janě a Daně - mimochodem to jsou moje nejoblíbenější dívčí hrdinky, pak vyšly dvě knihy o Klárce - Potíže s Klárkou a S Klárkou za dobrodružstvím, Dorotka z hor a Za Dorotkou do hor, S Viki je vše naruby a Ta holka má nos na průšvihy. Těch knih je nepočítaně. Seznam všech najdeš na mých webových stránkách.

  Přeji Ti pěkné jarní dny a aby se Ti líbily i další moje knihy

 

                                                                        Věra Řeháčková

 

Dobrý den ! Zrovna sem

Dobrý den !

Zrovna sem dočetla knihu Sářin příběh a hezky se to čte skoro samo . Těším se až napíšete zase nákou podobnou. SÁRA

Kniha o Sáře

Milá Sáro, těší mě, že se Ti kniha  o Sáře líbila. Nevím, jestli víš, že tato kniha má další dva díly. Jmenují se Potřeštěná Dany a Lenča, zlodějka koní.

  Mimo této trilogie jsem napsala spoustu dalších knížek pro dívky Tvého věku, stačí se podívat do seznamu knih uvedených na mých webových stránkách.

  Zdravím Tě

                                           Věra Řeháčková

Dobrý den

Dobrý den,

je mi 13 a na vaše knihy jsem narazila v knihovně na začátku prázdnin. Hezky se čtou. Nejvíce se mi líbily knihy o Zlatce a Janě a Daně. Jsem ráda že jsem na ně narazila. Zpříjemně-li mi prázdniny.  Když jdu do knihovny tak se těším až si půjčím další vaše knihy. Budu se těšit na další  knihy, které napíšete. Natálie

 

knihy pro dětské čtenáře

Milá Natálko,

jsem ráda, že se Ti moje knihy líbí. Ráda píši pro dětské čtenáře a sama o sobě mám nejraději knihy o Janě a Daně. Jen pro Tvoje upřesnění - víš, že vyšlo celkem 5 dílů? O Zlatce vyšla trilogie, tedy tři díly. Ať se Ti líbí všechny další, na které narazíš. Zdravím a přeji úspěšný start do nového školního roku

 

                              Věra Řeháčková

knihy

Dobrý den,

  chtela bych se Vás  zeptat, ,kolik je (případně jaké jsou) díly o Katce. Četla jsem Katčin potřeštěný nápad a S  čím Katka nepočítala.Moc se mi obě líbily a kdyby byly i další díly ,tak bych si je hrozně moc ráda přečetla.Odpovězte mi prosím na můj mail.  kaja.hb.prk@centrum.cz

    Předem moc děkuji za odpověď.  Hezký den.  Karolína M.

 

kniha Prožila jsem něco neuvěřitelného

Dobrý den,

právě jsem dočetla tuto knihu a jsem nadšená, příběh spojil několik pozitivních věcí - nádheru přírody, čistotu "přírodních" lidí na severu Ruska, tajemnu léčivou lidskou sílu a zejména možnost přeměny člověka díky pozitivnímu myšlení. Vše je autorkou popsáno tak věrohodně, že jsme do příběhu vtaženi, jako bychom ho sami prožívali a získali pozitivní myšlení spolu s dívkou Lenkou. Děkuji za ten tajuplný příběh a běžím do knihovny najít další... Jitka

 

 

Prožila jsem něco neuvěřitelného

Děkuji za pochvalu, Jitko, ta autora vždy potěší. Ví, že knihu nepsal "jen tak", ale že si z ní čtenář, kterému je kniha určena, něco odnesl.

 

                                 Věra Řeháčková

Kniha Dcera proti Matce

Dobrý večer ráda bych se chtěla zeptat jestly má kniha Dcera proti Matce pokračování..? Nádherná kniha kterou jsem četla velmi ráda a hltala každej jijí řádek.

 

knihy

Dobry den, vyjdou vam letos jeste nejake knihy? Denisa

Předloha ke knize

Zdravíme z knihovny v Kostomlatech pod Milešovkou!Po přečtení Vašich knih Děvčátko z divočiny a Tajemno kolem děvčátka z divočiny se nás čtenář dotázal, zda uvedený příběh má má svou předlohu ve skutečnosti. Prosíme o odpověď za kterou předem děkujeme. Miroslav Bláha

předloha ke knize

Dobrý den, zdravím zaměstnance knihovny i čtenáře z Kostomlat.

K dotazu čtenáře ke knihám Děvčátko z divočiny a Tajemno kolem děvčátka z divočiny sděluji, že knihy jsou jen a pouze výplodem mojí fantazie. Podle skutečnosti jsou napsány všechny knihy pro ženy.

Zdravím a přeji všem pěkný máj.

 

                                                        Věra Řeháčková

Anetin příběh

Dobrý den

Chtěla bych se zeptat, jestli bude i pokračování příběhu Tamary z knížky Anetin příběh z lůžkového oddělení. Nebo jestli ji necháte v cizině? (abych toho neprozrazovala příliš) Děkuji Bára

pokračování knihy

Zdravím, milá Báro,

 

o pokračování knihy Anetin příběh z lůžkového oddělení jsem neuvažovala, tudíž  osud Tamary skončil tak, jak je to v knize. Jestli se vrátí či ne, to ponechám na Tvém uvážení. Otevřený konec mnohdy rozvíjí čtenářovu fantazii.

 

  Měj se pěkně, přeji Ti pěkné Velikonoce.

 

                                                                               Věra Řeháčková

 

 

pokračování knihy

Zdravím, milá Báro,

 

o pokračování knihy Anetin příběh z lůžkového oddělení jsem neuvažovala, tudíž  osud Tamary skončil tak, jak je to v knize. Jestli se vrátí či ne, to ponechám na Tvém uvážení. Otevřený konec mnohdy rozvíjí čtenářovu fantazii.

 

  Měj se pěkně, přeji Ti pěkné Velikonoce.

 

                                                                               Věra Řeháčková

 

 

E-book

Dobry den pani Rehackova. Protoze Vase knihy miluji jiz od detstvi, ale nemam je vsechny doma a dotisky se nechystaji, chci se Vas zeptat a pozadat Vas o moznost vydani Vasich starsich i novych knih jako e-book. Sice uz to nema kouzlo pevne vazby v ruce ctenarove, ale mohu se tak casteji vracet k vasim uzasnym pribehum. Dekuji moc za odpoved a preji mnoho napadu. Tyna

knihy jako e-book

Zdravím Tyno,

 

moc ráda bych, kdyby se moje knihy vydávaly i jako e-book, nicméně chce to opět nakladatele. Toho bohužel nemám, skončil i ten předchozí, který mi vydával veškeré knihy. Nicméně jendnu potěšující zprávu přece mám. Nakladatelství Akcent mi začalo vydávat nové knihy a vzalo si ode mě i některé z těch starších. Hodlají vydávat moje knihy ve druhém vydání. Necháme se překvapit, jak to celé dopadne.

 

                                                           Srdečně zdravím

 

                                                                                        Věra Řeháčková                      

knihy jako e-book

Zdravím Tyno,

 

moc ráda bych, kdyby se moje knihy vydávaly i jako e-book, nicméně chce to opět nakladatele. Toho bohužel nemám, skončil i ten předchozí, který mi vydával veškeré knihy. Nicméně jendnu potěšující zprávu přece mám. Nakladatelství Akcent mi začalo vydávat nové knihy a vzalo si ode mě i některé z těch starších. Hodlají vydávat moje knihy ve druhém vydání. Necháme se překvapit, jak to celé dopadne.

 

                                                           Srdečně zdravím

 

                                                                                        Věra Řeháčková                      

jana

Dobrý den dnes sem dočetla poslední díl knížky o Janě z Bystrce moc se mě líbila a chtěla sem se zeptat jestli neplánujete pokračovat v psaní o těchto partách,skončilo to otevřeně a mě by moc zajímalo jak to pokračovalo ve vztahu Jirky s Janou.

Jana z Bystrce

Milá Jano,

 

těší mě zájem o moji tetralogii, i já ji mám moc ráda. Další pokračování neplánuji a otevřený konec knihám nechávám úmyslně, aby si čtenář mohl dokreslit, jak to asi skončí, lépe řečeno, jak by to podle něho mělo dopadnout.

 

    Zdraví

                                   Věra Řeháčková

Která ?

Dobrý den paní Řeháčková :-), jako každý rok jsem dostala za úkol vybrat si nějaké knížky k Vánocům a já si vybrala nějaké od jiných autorů a pak se rozmýšlím mezi dvěma, které jste napsala vy.   Mohla byste mi prosím poradit ? Chci buď Anetin příběh z lůžkového oddělení, nebo Hon na kluky a nevím, kterou z nich si vybrat , protože podle anekdot musí být úplně úžasné obě dvě ...   Když byste si měla vybrat kterou byste zvolila a proč ? Děkuji za odpověď a těším se na další Vámi napsané knížky     

                                                                                                     Štěpánka Slámová

Výběr knihy

Zdravím, milá Štěpánko,

 

těžko se mi na Tvoji otázku odpovídá, nicméně já bych si asi vybrala knihu Anetin příběh z lůžkového oddělení už proto, že miluji knihy i filmy z nemocničního prostředí. Že se dá něco zajímavého, pěkného, nevšedního - s příjemným zašimráním u srdíčka, a zároveň i lítostivého či politováníhodného prožít právě v nemocnici, to by člověku asi věřil málokdo. Ale musí se to prožít na vlastní kůži a pak je jasné, že pestré zážitky můžeš nasbírat všude. A já v té nemocnici nějaký ten den strávila a na to nepříjemné jsem hodně rychle zapomněla, zatímco ostatní prožitky nosím v srdci celý život.

  Měj se pěkně, Štěpánko, přeji Ti pěkné Vánoce. Ježíšek na Tebe určitě nezapomene.

 

                                 Věra Řeháčková

Jana z Bystrce

Dobrý den, paní Řeháčková,

Četla jsem knihy říkal jsi mi pameliško a šeptám sny do koňské hřívy. Mrzí mě průběh druhé knihy. Chci se zeptat, zda li se v dalších dvou dílech vrátí Janina mamka zpátky k rodině. Jestli ne, další číst nebudu. Mě se totiž líbilo, jaká byli v prvním díle veselá rodinka.

Děkuji za odpověď.

Vendy

Tetralogie o Janě z Bystrce

Milá Vendy,

autor nikdy neprozrazuje, jak kniha dopadne, nicméně ráda bych Ti řekla jediné: V životě to nechodí tak, jak si člověk většinou vysní. Já píši tak, jak píše sám život - dává nám hodně dobrého, na straně druhé neopomene ani na kopance. Až se s tímhle faktem smíříš a přečteš si zbývající dva díly knihy, snad mi dáš za pravdu.

  Přeji Ti pěkné prázdniny i hezké zážitky nad knihou. Moc mě těší, že čteš. Čtenářů dnes rychle ubývá a to spisovatele moc mrzí.

  Ahoj, Vendy,

                                        věra Řeháčková

starší knížky

Dobrý den, jsem velká fanynka Vašich románů, ale bohužel jsem se k Vaší tvorbě dostala až poměrně pozdě, a tak mne mrzí, že ty nejstarší z nich již nejsou běžně k dostání. Neměla byste prosím nějaký tip, kde by se daly doobědnat? Děkuji moc a přeji hezký den, Klára.

starší knihy

Zdravím, milá Kláro.

 

Se sehnáním starších titulů je vždy potíž. Nakladatel je neskladuje a rok po vydání neprodané knihy dává do "Levných knih." Já si od něj všechny knihy kupuji, a tak některé doma mám, abych je mohla zájemkyním na besedách nabídnout. Ovšem ty úplně nejstarší k máni nejsou. Napiš mi na e-mail, o které tituly bys měla zájem a já se mrknu do svých zásob.

  Zdravím, přeji pěkné májové dny.

  Věra Řeháčková

 

 

Jedna lepší než druhá

Dobrý den,Vaše knížky čtu jedním dechem jsou moc hezké. Nejlepší vybrat nemůžu,protože všechny jsou fajn. Je mi 12 a opravdu mě baví. A chci se zeptat jestli není druhý díl knížky Sbalit kluka za každou cenu přišlo mi že když jsem knížku dočetla, zůstali nějaké věci nedořešené. S pozdravem Štěpánka

Sbalit kluka za každou cenu

Zdravím Tě, milá Štěpánko,  Tvoje přízeň mě upřímně těší, děkuji.

Co se týká knihy Sbalit kluka za každou cenu - pokračování nemá. Některé z mých knih maji tzv.otevřený konec, což znamená, že čtenářka si situaci může dokreslit podle svého. Kdysi dávno mi jeden redaktor ženských románů vytýkal, že moje knihy nekončí "polibkem". Já takové nemíním psát, píši příběhy, jako je tvoří sám život. Proto jsem tehdy přistoupila na kompromis a změnila dotyčné knize konec na "otevřený". A občas to dělám i u knih pro dívky, aby se nad příběhem zamyslely a rozjímaly, co by bylo a jak by to mohlo event.být.

Přeji Ti mnoho pěkných jarních dnů a srdečně Tě pozdravuji

                                                                                          Věra Řeháčková

Čtenářka z Trutnovska

Dobrý den je mi 14 let a vaše knihy miluji. Přečetla jsem už skoro všechny vaše knihy, které jsou v děckém oddělení. Nejhezčí jsou však vaše knihy o strátě paměti. Jsou knihy, ktré můžu přečíst několikrát a budou mě pořád bavit, ale nikdy opravdu nikdy mně ještě žádná kniha nerozplakala, až na knihu Sářin príběh. Tuto knihu čtu vždy když jsem nemocná, anebo mám prázdniny a nedostanu se do knihovny. A bych tady na vás nepěla samé superlativy tak vám něco musím vytknout a je to asi označení knih. Minulí týden jsem četla příběhy Jany a Dany, ale četla jsem díl a myslela si, že je první bohužel byl poslední. Takže mě čekají i předchozí díly. U vašich knih je ale dobré, že se dají číst i když jsem četla třeba druhý díl. Na konec bych se vás chtěla zeptat jestli plánujete i další knihy o strátě paměti, anebo z nemocničního prostředí.

oblíbené knihy

Milá anonymní čtenářko z Trutnovska,

 

děkuji Ti za pochvalu, člověka potěší, když ví, že jeho knihy ve čtenáři vzbuzují emoce. Já sama osobně mám též ráda knížky s trochou tajuplnosti, asi nejraději však mám knihu Dívka se zvláštními schopnostmi a druhý díl S tajemnem a láskou se nežertuje.

  To, co mi vytýkáš, že knihy nejsou označené,  je dílem nakladatele. Já na všechny rukopisy píši, o který díl se jedná, který je následující, eventuálně předchozí. Nemohu však za to, že nakladatel to na obálce nezveřejní. Dělá to úmyslně, vím o tom, ale nic na tom nezměním. Beztak končí svoji činnost, a tak asi moje knihy už nebudou tak snadno k mání jako dosud. Mám sice nového nakladatle, který by mi teď na jaře měl vydat knihu z nemocničního prostření Anetin příběh z lůžkového oddělení, nicméně zda bude dál vydávat moje knihy, to nevím.

  Nevím, jestli jsi četla knihu, která vyšla v nakladatelství Beskydy. Jmenuje se Dívka s cizí tváří. Myslím si, že ta je ještě zajímavější a napínvější než Sářin příběh. A co kniha Holka bez minulosti?

  Měj se pěkně, přeji pěkné léto a veselé Velikonoce.

                                                                              Věra Řeháčková

Čtenářka z Trutnovska

Děkuji Vám za odpověď  a přeji taky krásné Velikonoce. Obě tyto knihy jsem četla a moc se mi líbily, ale nevím proč kniha Sářin příběh mě oslovila a je mou nejoblíbenější. Asi proto, že se v ní kloubý drama láska a něco se z ní naučím. Kniha Dívka s cizí tváří se mi také moc líbila, ale mrzí mě jak kniha skončila. Nejvíc mě asi překvapila reakce Báry mé jmenovkyně jak se dokázala chovat. A její matky co dokázala udělat vlastní dceři. Holka bez minulosti byla také hezká, ale neoslovila mě tolik. Ale za tyto knížky vám chci poděkovat. Nebýt vašich knih neměla bych už v knihovně žádného oblíbeného spisovatele. Od ostatních jsem už bohužel knihy přečetla všechny.

Nová kniha

Můžu se zeptat, kdy bude vydaná nová kniha o Anetě na lůžkovém oddělení? Zaujal už mě jenom ten popis, takže co teprve kniha samotná. Už se na ní moc teším.

Díky Terka

Nová kniha

Zdravím, milá Terko,

 

kniha o Anetě mi vyjde v novém nakladatelství - to předchozí končí koncem tohoto pololetí. Podle smlouvy by Anetin příběh z lůžkového oddělení měl vyjít letos na jaře. Je to poněkud širší pojem, vše záleží na nakladateli - tohle já neovlivním. Takže se budeme obě těšit a doufat, že si knihu přečteme co nejdřív.

  Doufám, že se Ti knížka bude líbit. Přeji Ti pěkné jaro a s ním spoustu milých prožitků.

 

                                                  Věra Řeháčková

Vaše knihy

Dobrý den,moc Vám děkuji za knihu vzrůšo kvůli nové holce. Dobře vzpomínám,jak jsem měla Angínu a mamka mi tuto knihu přinesla z knihovny. Řekla jsem si,jé to bude otrávná kniha a mrzutě jsem se pustila do čtení.A jak jsem se začetla,tak mi kniha byla sympatičtější a sympatičtější.Nedalo mi to a přečetla jsem si další a další a další.....Dodnes jsem přečetla přes 20 Vašich knih a paní učitelka už mě vytýká,že si v mém čtenářském deníkunepřečtenic jiného než Věru Řeháčkovou a mamka říká,že mám sklon číst pořád to samé a že už nikdy nepřečtu nic jiného.Jen bych chtěla vyvrátit Váš názor, že dívči romány nejsou pro desetileté.....Mě je 10 a prakticky nic jiného nečtu.Přeji Vám hodně úspěchů a děkuji Vám za krásné knížky. Karolína

jojo

jo jo tahle knížka je hodně dobrá

Zdravím Tě, milá

Zdravím Tě, milá Karolíno.

Tvůj zájem o moje knihy mě samozřejmě těší. Nevnucuji Ti názor, že divčí román není pro desetileté, já píši de facto pro tři věkové kategorie: pro mladší čtenáře Tvého věku, pak pro starší holky a nakonec samozřejmě pro ženy. Každý lidský jedinec je na jiné psychické výši a některým dětem proto nedělá potíže číst dívčí nebo dokonce i ženský román. Přeji Ti, aby Ti "chuť ke čtení" ještě dlouho vydržela. V dnešní době děti čtou málo a každý jedinec, který má knihu rád, je pro mě povzbuzením.

Měj se pěkně. Zdraví

                                             Věra Řeháčková

Dívka s cizí tváří

Dobrý den, jen jsem chtěla poděkovat na knížku Dívka s cizí tváří, dlouho se mi nestalo, že bych u knížky dvakrát brečela a přečetla ji jedním dechem :))

Děkuji Ti za pochvalu,

Děkuji Ti za pochvalu, potěší, i když jsem dospělá. Ráda dělám radost druhým a když se mi to povede, neobyčejně mě to těší.

Nazdar                                  Věra Řeháčková

Jana z Bystrce

Dobrý den,

můžu se zeptat, kolik je dílů o Janě z Bystrce a jak jdou za sebou?

Já jsem přečetla říkal jsi mi Pampeliško, Šeptám sny do koňské hřívy, Na koni pro lásku a Asi je to láska.

Předem děkuju za odpověd.

Terka

Pero - grafika webu spisovatelky