Beseda - Městská knihovna v Břeclav

Ve středu 9. března 2011

Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011

Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011 Městská knihovna v Břeclav 9. 3. 2011

Foto převzato z www.zsvalticka.cz

 

Ze čtenářských deníků 4. A

Vít Ševčík

Ve středu 9. března jsme byli v Městské knihovně Břeclavi. Šli jsme na besedu se spisovatelkou Věrou Řeháčkovou. Mohli jsme si zakoupit knížku, ale já zítra zajdu do knihovny a knihu si půjčím. Normálně bych si ji nepůjčil, ale když jsem se o ní dozvěděl, tak mám chuť si ji přečíst. Rád bych si přečetl Za bílými mřížemi nebo Mary, ty jsi mazaná! Paní spisovatelka nám poradila, jestli chceme být spisovatelé, že text má být upravený 60 x 30. Moc, moc, moc, moc, moc se mi beseda líbila!

Veronika Sedláčková

Beseda se konala v Městské knihovně Břeclavi 9. března. Věra Řeháčková nám povídala o svých knížkách, o sobě. Říkala, že se bojí koně a legrační bylo, že se bála psa. Potom jsme se mohli paní spisovatelky něco zeptat, já jsem se zeptala, kdy vydala svou první knížku, dozvěděla jsem se, že v sedmnácti letech. Moc se mi to líbilo, paní knihovnice nám dala záložky, aby je nám paní spisovatelka podepsala a mohli jsme si koupit její knížky. Pak jsme se mohli s paní spisovatelkou vyfotit. Byla to nádherná beseda. Některé děti i četly. Paní spisovatelka píše také pro naše maminky a babičky. Moc se mi líbí její knížky.

Klára Žejdlíková

Beseda se spisovatelkou Věrou Řeháčkovou proběhla 9. března 2011 v Městské knihovně. Spisovatelka Věra Řeháčková k nám byla velice milá a odpovídala na všechny naše otázky, které jsme na ni měli. Také jsme někteří četli z knihy Adam a Erik. Paní spisovatelka nám řekla, jak začala se psaním, vyprávěla nám, jak napsala knihu Zlatka nezbednice a proč jí napadlo zrovna jméno Zlatka? Byla to její nejlepší kamarádka. Mohli jsme si kupovat knihy, které nám paní spisovatelka ochotně podepisovala. Většina z nás si kupovala Potíže s Klárkou a S Klárkou za dobrodružstvím. Na závěr besedy jsme se s paní spisovatelkou vyfotili a všichni jsme dostali záložku, na které je také vyfocená. Těším se, že jak přijdu domů, budu si číst.

Denisa Zemánková

Když jsme šli do Městské knihovny, bylo teplo a hezky. Paní spisovatelka nás s úsměvem uvítala. Seděla u stolu, na kterém měla rozloženy své knihy. Vyprávěla nám o svém pobytu v nemocnici. Za bílými mřížemi byla první kniha, kterou napsala. Líbilo se mně, jak vykládala, že se bojí hadů a pejsků nebo jak říkala, že napsala 136 knih. Některé také pro maminky.

Martin Hrabovský

Beseda proběhla 9. března v Městské knihovně. Beseda byla skvělá! Paní spisovatelka nám vyprávěla o svém životě a také, jak přišla k životu spisovatelky a představila nám svoje knížky. Nejvíce se mi líbila autogramiáda, a že se s námi vyfotila.

Sabina Skalníková

Bylo to skvělé. Paní spisovatelka byla hodná. Vyprávěla nám, že se bojí zvířat. Píše moc hezké knížky. Líbí se mi i jejich vzhled. Jsou nové, ne moc silné a jsou na nich hezké obrázky. Paní spisovatelka říkala, že jednu knihu musela napsat za měsíc. Píše rukou, pak korektura a teprve potom přepisuje text na počítači. Beseda se mně moc líbila, paní spisovatelka je úžasná. Těším se, až si nějakou její knihu přečtu.

Ivan Angelov

9. března jsme šli do Městské knihovny na besedu se spisovatelkou Věrou Řeháčkovou. Pověděla nám, že napsala 136 knížek. Také jsme četli a paní spisovatelka nám odpovídala na naše otázky. A na závěr besedy proběhla autogramiáda a společná fotografie. Nejvíce se mi líbila autogramiáda.

Vojtěch Kaňa

Nejvíce mě zaujalo, jak moji spolužáci četli z knihy Adam a Erik, a že paní spisovatelka napsala 136 knih.

Daniela Limová

Beseda proběhla 9. března. Paní spisovatelka nám vyprávěla o svém životě – jako malá byla v nemocnici, o svém pobytu napsala knihu Za bílými mřížemi. Já jsem si koupila S Klárkou za dobrodružstvím. Věra Řeháčková bydlí v Brně, jak jsme se dozvěděli z odpovědí na naše otázky. Celá beseda se mně moc líbila.

Kateřina Trubačová

Paní spisovatelka je moc milá. Její příběhy z dětství jsou moc zajímavé a napínavé. Vyprávěla i o své kamarádce Zlatce. Paní spisovatelka nám podepsala knihy, které jsme si mohli koupit, no prostě, byl to hezký zážitek. Moc se mně beseda líbila!

Nikola Gottfriedová

Beseda se spisovatelkou Věrou Řeháčkovou – byl to nejhezčí den mého života. Paní spisovatelka píše krásné knížky, i já jsem si koupila pěknou knížku. Jsem ráda, že nás paní knihovnice na besedu pozvaly. Věra Řeháčková mně dodala sebevědomí a až vyrostu, chtěla bych být jako ona!

Scroll to the top