Žákyně 6. a 7. tříd dostaly možnost zúčastnit se besedy s českou spisovatelkou Věrou Řeháčkovou.
Tato česká spisovatelka jako malá holčička trávila delší dobu s nemocným srdíčkem .
Proto se nemůžeme divit, že tato problematika se objevuje v jejich knížkách. Píše především romány pro děti od 9 let, dospívající dívky i dospělé. Pro dospělé píše o ženách v obtížných situacích.
Svou prvotinu vydal ve svých 17 letech - v roce 1996. Dosud jsme si mohli přečíst 50 knih.
Dívky z výše uvedených tříd budou s touto spisovatelkou besedovat 6. října v dopoledních hodinách v knihovně na Slovenské ulici.
Besedy se známými osobnostmi se nekonají každou hodinu českého jazyka. Proto pro nás bylo velmi zajímavým a poutavým zpestřením povídání se známou spisovatelkou knih pro děti, mládež i dospělé - Věrou Řeháčkovou. Vypravili jsme se spolu s děvčaty tříd 6. A, 6. B, 7. A a 7. B do knihovny ve Svibici, kde nás uvítala milá a přívětivá tvář paní spisovatelky a také spousta jejích děl. A jaké dojmy si žákyně z debatování odnesly?
Na setkání s paní Věrou Řeháčkovou jsem se moc těšila. Byla to velmi milá spisovatelka a okamžitě nás svým vyprávěním o svém životě okouzlila. Hned bychom si její knihy koupily, jen jsme u sebe neměly peníze. Všechny knížky nám paní Řeháčková osobně představila, připadaly mi velmi zajímavé. Paní spisovatelka píše už více jak šestnáct let a říkala, že prý se jí u nás moc líbilo.
Veronika Szczeponiecová, 7. A
Na besedu jsem se těšila. Jakmile jsem paní Řeháčkovou uviděla, nemohla jsem se dočkat, až začne vyprávět. Povídala o svém životě, o inspiraci, o svém strachu, o pobytu v nemocnici. Všichni jsme seděli tiše jako myšky a poslouchali. Všem se beseda líbila, knihy k prodeji byly rovněž zajímavé. Při loučení mi bylo smutno, protože to je moje nejoblíbenější spisovatelka a já jsem měla ještě spoustu otázek, na které jsem se nestihla zeptat. Klidně bych si besedu ještě jednou zopakovala. Byla to zkušenost, na kterou nezapomenu.
Táňa Pomothyová, 7. A
Převzato z webu www.podzvonek.cz